Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ
Փետրվարի 4-ին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ղեկավար Ֆելիքս Հեթի եւ Հայաստանի ու Վրաստանի գրասենյակների աշխատակիցների հետ:
Լիլիթ Մակունցը կարեւորել է հիմնադրամի՝ մեր երկրում ժողովրդավարության զարգացմանն ուղղված գործունեությունը: Խմբակցության ղեկավարն անդրադարձել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում Ազգային ժողովում ներկայացված ուժերի համամասնությանը՝ նշելով, որ արդեն ձեւավորվել են մշտական հանձնաժողովները, առաջիկայում գործադիրը խորհրդարան կներկայացնի իր գործունեության ծրագիրը եւ Կառավարության կառուցվածքի փոփոխության վերաբերյալ հարցը:
Լիլիթ Մակունցը խոսել է Ազգային ժողովում իր գլխավորած խմբակցության առաջիկա անելիքներից ու ծրագրերից, կարեւորել խորհրդարանի հաշվետվողականության եւ վերահսկողական գործիքների ամբողջական կիրառումը:
Խմբակցության ղեկավարը պատասխանել է հյուրերի հարցերին, որոնք վերաբերել են օրենսդրական նախաձեռնություններին, տնտեսական բարեփոխումներին, ընդդիմության հետ կառուցողական համագործակցությանը, հասարակության ակնկալիքներին:
Բանախոսը նշել է, որ խմբակցությունը զբաղված է օրենսդրական նախաձեռնությունների առաջնահերթությունները սահմանելով, մասնավորապես նախատեսվում է փոփոխություններ իրականացնել ՀՀ հարկային օրենսգրքում:

Л.Макунц встретилась с представителями фонда Фридриха Эберта
4 февраля руководитель фракции “Мой шаг” Л.Макунц встретилась с представителями фонда Фридриха Эберта – руководителем региона Южного Кавказа Феликсом Хетом и сотрудниками офисов Армении и Грузии.
Л.Макунц подчеркнула важность деятельности фонда по развитию демократии в РА. Она обратилась к соотношению представленных в НС сил в итоге внеочередных парламентских выборов, отметив, что уже сформированы постоянные комиссии, вскоре исполнительная власть представит в парламент программу своей деятельности и намечаемые в правительстве структурные изменения.
Л.Макунц представила предстоящую работу и программы возглавляемой ею фракции, подчеркнула важность комплексного применения инструментария подотчетности и контроля парламента.
Руководитель фракции ответила на вопросы гостей, касающиеся законодательных инициатив, экономических реформ, конструктивного сотрудничества с оппозицией, ожиданий общества.
Л. Макунц отметила, что фракция занята определением приоритетности законодательных инициатив, в частности предусматривается внесение поправок в Налоговый кодекс РА.