Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի ներկայացուցիչների հետ
Փետրվարի 4-ին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի` Հարավային Կովկասի տարածաշրջանային ղեկավար Ֆելիքս Հեթի եւ Հայաստանի ու Վրաստանի գրասենյակների աշխատակիցների հետ:
Լիլիթ Մակունցը կարեւորել է հիմնադրամի՝ մեր երկրում ժողովրդավարության զարգացմանն ուղղված գործունեությունը: Խմբակցության ղեկավարն անդրադարձել է արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում Ազգային ժողովում ներկայացված ուժերի համամասնությանը՝ նշելով, որ արդեն ձեւավորվել են մշտական հանձնաժողովները, առաջիկայում գործադիրը խորհրդարան կներկայացնի իր գործունեության ծրագիրը եւ Կառավարության կառուցվածքի փոփոխության վերաբերյալ հարցը:
Լիլիթ Մակունցը խոսել է Ազգային ժողովում իր գլխավորած խմբակցության առաջիկա անելիքներից ու ծրագրերից, կարեւորել խորհրդարանի հաշվետվողականության եւ վերահսկողական գործիքների ամբողջական կիրառումը:
Խմբակցության ղեկավարը պատասխանել է հյուրերի հարցերին, որոնք վերաբերել են օրենսդրական նախաձեռնություններին, տնտեսական բարեփոխումներին, ընդդիմության հետ կառուցողական համագործակցությանը, հասարակության ակնկալիքներին:
Բանախոսը նշել է, որ խմբակցությունը զբաղված է օրենսդրական նախաձեռնությունների առաջնահերթությունները սահմանելով, մասնավորապես նախատեսվում է փոփոխություններ իրականացնել ՀՀ հարկային օրենսգրքում:

Lilit Makunts Meets with Representatives of Friedrich Ebert Foundation
On February 4, the Head of the NA My Step Faction Lilit Makunts met with Felix Hett, the director of the Friedrich Ebert Stiftung/Foundation (FES) South Caucasus Office and the employees of Armenia and Georgia Offices.
Lilit Makunts highlighted the activity of the Foundation aimed at the development of democracy in our country. The Head of the Faction touched upon the proportionality of the forces represented in the National Assembly as a result of extraordinary parliamentary elections, noting that the Standing Committee had already been formed and in the future the executive body would present to the parliament its activity programme and the item on the change of the Government structure.
Lilit Makunts talked about the works to be done and programmes in the future by the faction led by her in the National Assembly and highlighted the complete use of the accountability and oversight tools by the parliament.
The Head of the parliament answered the guests’ questions, which related to the legislative initiatives, economic reforms, the constructive cooperation with the opposition and the expectations of the society.
The speaker has noted that the Faction is engaged with establishing the priorities of the legislative initiatives, and particularly amendments are designed to be made in the RA Tax Code.